דף הבית » פרויקטים » בית חולים חירום לילדים

בית חולים חירום לילדים

אנטבה, אוגנדה

מערכת לאוטומציה של תריסים חיצוניים.

נייס הציעה את הידע והפתרונות שלה למרכז המצוינות החדש לכירורגיית ילדים חירום באנטבה, אוגנדה, תרמה 85 כוננים צינוריים לאוטומציה של התריסים החיצוניים של הבניין, שתוכנן על ידי האדריכל רנצו פיאנו.

הקמת בית חולים זה היא חלק מהפעילות שמקדמת ANME, רשת הבריאות למצוינות באפריקה שנוצרה על ידי Emergency בשנת 2010, המחברת בין 11 מדינות באפריקה במטרה לחזק את מערכות הבריאות ברמה המקומית והאזורית, להציע שירותים מצוינים ללא תשלום וכן מצוינות בהכשרת אנשי מקצוע באזור.

בניית בית החולים, באנטבה ליד אגם ויקטוריה, על שטח של 120,000 מ"ר שסופק על ידי ממשלת אוגנדה, החלה ב-2017 והושלמה ב-2020 עקב עיכובים שנגרמו כתוצאה מקוביד-19. בית החולים החל לפעול באפריל 2021. הפרויקט, שפותח על ידי המשרד הטכני של חירום, נחתם על ידי ידם המיוחדת של רנצו פיאנו וסטודיו RPBW שלו, בשיתוף עם הסטודיו TAM Associates מוונציה.

במתקן 72 מיטות, שלושה חדרי ניתוח וכל מתקני האבחון והעזר הדרושים להפעלתו: מעבדה, בנק דם, בית מרקחת, מזנון ומכבסה. לאירוח חולים ממדינות שונות, ישנו גם בית הארחה עם 42 מיטות לילדים ולמשפחותיהם. ישנם גם אזורים המוקדשים להכשרה של צוותי בריאות ומנהלה מקומיים. בנוסף, מתוך כוונה לקיימות ושילוב עם הסביבה, גג המרכז בנוי מכ-2,600 פאנלים פוטו-וולטאיים העונים על חלק מצרכי האנרגיה שלו.

Nice תרמה בתרומתם של 85 מנועים צינוריים של Era Star לאוטומציה של התריסים החיצוניים של המבנה, אשר בתורם הוצעו על ידי היצרן האיטלקי Restende, שותפה ארוכת טווח של Nice לפרויקטים יוקרתיים בינלאומיים. "טכנולוגיה וחדשנות חייבות להיות נגישות לכולם, וזו הסיבה שקיבלנו בהתלהבות להשתתף בפרויקט של Emergency", אמר פרנצ'סקו וילאני, מנכ"ל ניס איטליה. "אנו גאים במיוחד לקבל את מרכז המצוינות החדש לכירורגית ילדים באנטבה בין הפניות שלנו ולתרום את תרומתנו למטרה כה חשובה".

 

קרדיט צילום: מרצ'לו בונפנטי